Moderní trendy v dětských tělocvičnách | Monkey´s Gym

Moderní trendy v dětských tělocvičnách | Monkey´s Gym

Moderní trendy v dětských tělocvičnách

Na děti velmi působí prostředí, v jakém se pohybují. Stejně jako jim pomůže překonat bolístky vesele zařízená čekárna u lékaře, vzbudí v nich nadšení a chuť sportovat krásná tělocvična připravená jen pro ně. Jak by měla vypadat profesionální dětská tělocvična 21. století?

Parťáci „Kojenci, batolata i mladší děti až do předškolního věku potřebují pro aklimatizaci na nové činnosti bezpečné prostředí, ve kterém se necítí ničím ohroženi. Proto by prostor pro cvičení měl být určen skutečně jen jim, být opravdovou dětskou tělocvičnou. Takovou, kam děti nadšeně vběhnou, protože je láká svým barevným prostředím, zajímavým a pro ně uzpůsobeným nářadím, příjemným vyměkčeným povrchem podlahy, který signalizuje – tady se neuhodíš, tady se padá do měkkého!“ říká Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkeyˈs Gym, které jsou určené dětem od 6 měsíců do 7 let.

Nápad, který nezapadl

Lákavě zařízené tělocvičny s originálním cvičebním nářadím vyrobeným dětem doslova na míru u nás vznikly teprve před několika lety. Do té doby se sportuchtivé děti a jejich rodiče museli často smířit se cvičením v celkem nudných, občas i zatuchlých tělocvičnách, kam chodili večer maminky cvičit aerobik a tatínkové hrát nohejbal.

„Absenci tělocvičny, která by byla určena výhradně malým dětem, měla správné vybavení a kde by působili profesionální lektoři, jsem osobně pocítila ve chvíli, kdy jsem u nás začala shánět vhodnou tělocvičnu pro svého, tehdy dvouletého, syna. Byl velmi pohybově nadaný, a také velmi živý. Potřebovala jsem, aby se jeho energie mohla vybíjet správným směrem. Ale žádnou opravdovou dětskou tělocvičnu jsem nenašla. Protože jsem v té době měla čerstvou zkušenost s profesionálně vedeným dětským cvičením v USA, napadlo mě vybudovat podobný model u nás, samozřejmě s ohledem na naše zvyklosti a tradice,“ přibližuje Kristýna Přibylová prvotní impulzy a motivaci, které ji vedly k rozhodnutí vybudovat u nás profesionální dětské tělocvičny Monkey’s Gym.

Koberec i pravá kladina!

Cvičení pro děti - gymnastika a sporty A jak se taková profesionální dětská tělocvična pozná? Určitě má vyměkčený povrch pokrytý speciálním kobercem pro měkké dopady při doskoku i pro minimalizaci bolesti při pádech, ke kterým u malých dětí skutečně často dochází při cvičení nebo běhání. Stejně důležité je barevné zpracování, měkké cvičební prvky i výzdoba na stěnách. Zásadním přínosem je pak pravé gymnastické nářadí, na kterém mohou děti při cvičebních hodinách trénovat svoje dovednosti, což patří k nejoblíbenějším částem každé lekce. I proto by ve vybavení neměla chybět kladina, žebřiny, bradla, trampolína a lavička. Součástí tělocvičny je také místo pro bezpečnou výuku kotoulu a dostatečně velký prostor pro nácvik základních gymnastických cviků, kvalitní rozcvičku nebo míčové hry.

„V prostředí, které je takto speciálně vytvořené pro potřeby malých sportovců, se děti učí dovednostem mnohem přirozeněji. Také pro rodiče je to dobrý pocit, když ví, že děti cvičí v bezpečném prostředí, kde jsou případné pády tlumené vhodným povrchem a kde na děti nespadne nic z vybavení, běžného v tělocvičnách pro dospělé. Zcela zásadní je pak odborné vedení – lektoři musejí být zkušení profesionálové, kteří se dětem stoprocentně věnují,“ uzavírá Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkey’s Gym, které kladou důraz na správný vývoj dítěte, pohybovou a prostorovou paměť, držení rovnováhy a formování pozitivního vztahu k pohybu.

 
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení