Trend: Rodiče míří s dětmi raději do profesionálních tělocvičen, než do heren | Monkey´s Gym

Trend: Rodiče míří s dětmi raději do profesionálních tělocvičen, než do heren | Monkey´s Gym

Trend: Rodiče míří s dětmi raději do profesionálních tělocvičen, než do heren

Poslat dítě do herny a věnovat se u kávy čtení nebo povídání s kamarádkou? Kdepak, rodiče teď dávají přednost vhodnější a atraktivnější zábavě – vyrážejí s dětmi na tzv. otevřené hodiny do dětských tělocvičen. Tam mají potomky hezky pod dohledem, ti se dokonale vyřádí a rozpohybují, a společně s rodiči zažijí skvělou zábavu.

Cvičení pro děti - Rošťáci „Těší nás stoupající zájem rodin o otevřené hodiny v dětských tělocvičnách. Rodiče si pochvalují, že čas, který tu jejich potomci stráví, je mnohem smysluplnější, než když jejich ratolesti jen pobíhají po herně. V těch bývá často hodně lidí a prostory jsou rozlehlé, takže uhlídat bezpečnost zvláště těch nejmenších dětí není snadné. Do našich tělocvičen na otevřené hodiny přitom mohou přijít rodiče s dětmi už ve chvíli, kdy začnou lézt – prostory i vybavení je vhodné pro všechny děti od cca půl roku až do 7-8 let. Často se setkáváme i se skupinami maminek, které se u nás sejdou a udělají si s dětmi sportovní hodinku podle svých představ, poté si dají kávu v předsálí a ratolesti si ještě pohrají v dětském koutku,“ přibližuje zajímavou možnost náplně volného času pro rodiny Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkey´s Gym.

Malým sportovcům jsou zde k dispozici všechna nářadí vyrobená speciálně pro ně, jako jsou kladiny, bradla, žebřiny, trampolíny, opičí dráhy, míče, nejrůznější zábavné barevné a měkké cvičební prvky, horolezecká stěna a mnohé další. V časech, kdy neprobíhají klasické pohybové kurzy, jsou prostory vyhrazené pro volné cvičení a dovádění dětí a rodičů. Do těchto tzv. otevřených hodin můžete přijít s dětmi ve všední dny i o víkendu, a to bez předchozí rezervace – stačí si telefonicky ověřit aktuální dostupnost.

Hravé cvičení baví děti i rodiče

Dudlíci „Zkušený lektor nejprve na začátku hodiny seznámí rodiče s vybavením tělocvičny a cviky, které mohou děti na jednotlivých nářadích provádět, pomůže s případnou organizací sportovních her nebo ukáže správnou asistenci při provádění jednotlivých cviků. Koncept hravého cvičení není přesně stanoven a řídí se čistě jen tím, čemu se děti společně s rodiči chtějí věnovat a co je baví,“ vysvětluje Kristýna Přibylová, zakladatelka profesionálních dětských tělocvičen Monkey´s Gym, která se před 11 lety rozhodla rozjet tento projekt poté, kdy u nás nenašla vhodnou tělocvičnu pro svého temperamentního a pohybově nadaného dvouletého syna. A protože věděla, že podobné projekty už v zahraničí úspěšně fungují, a měla pro tuto činnost profesní předpoklady a potřebné zkušenosti z oboru, nebála se neúspěchu.

Od té doby počet sportujících dětí v „opičích“ tělocvičnách rok od roku stoupá. Monkey’s Gym tak dnes najdete už na čtyřech místech v Praze – v Galerii Harfa na Praze 9, v centru Juklík na Praze 5, v OC Šestka na Praze 6 a nově od letošního dubna také ve Westfield Chodov na Praze 4.Cvičení pro děti - Rošťáci „Sledujeme zvýšený zájem o všechny pohybové kurzy a například letní příměstské sportovní kempy se už nyní velmi rychle plní. Svůj podíl na tom měla paradoxně i pandemie – rodiče si uvědomili, jak je pro zdraví a pohodu dětí (i jejich vlastní) sportování důležité. Otevřené hodiny tak představují pro rodiny další možnost, jak smysluplně a v duchu zdravého životního stylu naplnit společný volný čas,“ uzavírá Kristýna Přibylová.

 
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. podrobné nastavení